TOWAROWA I MICKIEWICZA – OFICJALNIE OTWARTE

10 lis, 2022 | Człuchów

Prawie miesiąc przed terminem zakończyły się prace budowlane na ulicach Towarowej i Mickiewicza w Człuchowie. Ciąg dróg wiodących do strefy przemysłowej jest już gotowy. Wczoraj (9.11) odbyło się otwarcie wszystkich odcinków.

Budowane drogi znajdują się południowej części miasta. Tam też swoje siedziby ma część człuchowskich hurtowni i zakładów produkcyjnych. Jeszcze niedawno ulice dojazdowe do tego obszaru były drogami gruntowymi lub miejscami utwardzonymi zniszczonymi płytami betonowymi. Teraz wszystko się zmieniło – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

– Udało się wykonać ponad 500 metrów utwardzenia z kostki brukowej, wykonaliśmy kanał technologiczny, została wykonana deszczówka i pierwszy w mieście zbiornik retencyjny. Jest też oświetlenie ledowe, parkingi, chodniki, więc wszystko co można zamarzyć i zapragnąć zostało wykonane w czasie modernizacji tej drogi – dodaje burmistrz.

Cała inwestycja kosztowała 2,6 mln zł. Połowę tej kwoty stanowiło dofinansowanie rządowe.

– Gratuluję tej współpracy rządu z samorządem, bo współpraca, jak widzimy, buduje. Mamy tutaj wspaniały obiekt, który będzie służył nie tylko przedsiębiorcom, ale też i mieszkańcom. Zarazem podnosi też wartość tych terenów inwestycyjnych i wartość przedsiębiorstw, które tutaj są – mówił obecny na uroczystości otwarcia Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk.

Budowa ulic Towarowej i Mickiewicza poprawi także wizerunek znajdujących się tam firm.

– My nie mamy klientów z rynku lokalnego, my działamy na rynku ogólnopolskim i europejskim. Czasami mieliśmy tutaj gości z Europy i naprawdę wstyd było ich tutaj prowadzić. Teraz pod względem estetycznym jest lepiej, ale co ważne, nie ma zagrożenia życia. My codziennie przeładowujemy do czterech TIR-ów. Czasami zdarzało się, że palety się nam przewracały. Jeżeli ktoś by tutaj szedł, mógłby zginąć. Czasami było tutaj po pół metra wody – mówi Zbigniew Kurzelewski, jeden z miejscowych przedsiębiorców.

Prowadzące do człuchowskich firm ulice Towarowa i Mickiewicza zostały przebudowane od podstaw. Są one także przystosowane do ruchu pojazdów ciężarowych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content