SZANSA NA NOWE MIESZKANIA DLA CZŁUCHOWA

24 lut, 2021 | Człuchów

Miasto Człuchów rozważa możliwość budowy nowego budynku wielorodzinnego. Byłby to obiekt na 27 do 30 mieszkań. Powstałby on w ramach nowego rządowego programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych.

Obecnie rozważa się trzy lokalizacje: przy ulicy Lawendowej, Zbożowej lub Chrobrego. Mógłby tam powstać obiekt z mieszkaniami na wynajem. Cały system będzie podobny do funkcjonujących obecnie Towarzystw Budownictwa Społecznego. „Chodzi o budowę niedrogich mieszkań. Spółki, które będą te inwestycje realizować, a potem zarządzać wybudowanymi mieszkaniami to są spółki, które nie są nastawione na zysk. One mają budować niedrogo. Trzeba też podkreślić, że mieszkania które zostaną wybudowane, przy dużym udziale środków rządowych, to będą mieszkania pod klucz” – mówi Jakub Pyrzanowski z Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Współudziałowcami w takich spółkach mają być samorządy oraz przyszli lokatorzy. Zakłada się, że czynsz w takim bloku nie będzie większy niż 11-12 złotych za m2. Ostateczną decyzję o przystąpieniu do programu podejmie Rada  Miejska.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content