SZANSA NA KOLEJNE ŚCIEŻKI ROWEROWE

4 wrz, 2018 | Gmina Wiejska Człuchów

Dokumentację techniczną na budowę ścieżki rowerowej z Ględowa do Wierzchowa Dworca opracowała Gmina Człuchów. Dokument trafił już do zarządcy drogi, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Samorząd liczy na to, że prace budowlane rozpoczną się niebawem.

To nie pierwsza taka realizacja, w której partnerami są Gmina Człuchów oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W przeszłości w podobnym systemie zbudowano ścieżki z Człuchowa w kierunku obwodnicy Chojnic, z Człuchowa do Jaromierza obie wzdłuż drogi krajowej nr 22 oraz od Człuchowa do Ględowa w ciągu drogi krajowej nr 25. Partnerstwo polega na tym, że gmina opracowuje na własny koszt dokumentację techniczną i przekazuje ją nieodpłatnie zarządcy drogi. Ten na ich podstawie realizuje już same prace budowlane. „Również myślimy o innych ścieżkach. To przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo naszych mieszkańców” – mówi Arkadiusz Kubalewski, Sekretarz Gminy Człuchów.

Samorząd zapowiada projektowanie ścieżek rowerowych z Człuchowa w kierunku Stołczna oraz z Człuchowa do Polnicy. Gotowa jest już dokumentacja na ścieżkę od początku obwodnicy Chojnic do granicy Gminy Człuchów. Trakt ten miałby się połączyć ze ścieżką w sąsiedniej Gminie Chojnice. W ten sposób możliwy byłby w przyszłości przejazd rowerem z Człuchowa do samych Chojnic. Nowa ścieżka powstaje też na odcinku Człuchów – Dębnica.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content