ŚWIĄTECZNY KIERMASZ W BIBLIOTECE

8 gru, 2017 | Człuchów

Po raz kolejny ozdoby świąteczne wykonane przez niepełnosprawną młodzież, można oglądać i kupować w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie. Jak co roku czynny jest tam kiermasz prac przygotowanych przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Człuchowie. Cały dochód ze sprzedaży ozdób przeznaczony jest na zakup materiałów niezbędnych do przygotowania kolejnych prac.

Na wystawie można znaleźć nie tylko ręcznie zdobione bombki choinkowe. Są też haftowane kartki świąteczne, drewniane choinki oraz ozdoby noworoczne. Wszystko to ręczna praca podopiecznych placówki z którą sąsiadujemy – mówi Teresa Lewińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie.

Uczniowie wykonują takie prace w ramach zajęć lekcyjnych. Nauka szycia, gotowania i rękodzielnictwa to jeden z elementów przygotowujących tę młodzież do funkcjonowania w społeczeństwie. Organizacja kiermaszu jest już doroczną tradycją. Z okazji do nabycia oryginalnych rękodzieł korzystają nie tylko mieszkańcy Człuchowa, ale także czytelnicy biblioteki z sąsiednich miejscowości. Wystawa i kiermasz czynne będą do Świąt Bożego Narodzenia. Prace można oglądać w czytelni naukowej przy ulicy Szczecińskiej.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content