SUKCES CZŁUCHOWSKIEGO SPORTOWCA

5 paź, 2023 | Człuchów

Szóste miejsce na Mistrzostwach Polski i szansa na powołanie do kadry narodowej. Piętnastoletni człuchowianin – Michał Marczak, ma za sobą pierwsze sukcesy w chodzie sportowym. Zdaniem ekspertów, stać go na jeszcze więcej.

Jak mówi jego trener – Igor Bodziak, do tej pory Michał trenował biegi. W tej dyscyplinie nie odnosił jednak większych sukcesów. Rok temu młody sportowiec spróbował swoich sił w chodzie sportowym. I to był strzał w dziesiątkę. Na wrześniowych Mistrzostwach Polski Młodzików U-16, w chodzie na 5 km zajął szóste miejsce, a wynikiem 28.21.90 sek. ustanowił swój nowy rekord życiowy. – Jest to ogromny sukces, bo Michał bardzo poprawił swój wynik, a to dopiero pierwszy rok trenowania za nim. Myślę, że ten wynik da mu już możliwość trenowania w kadrze narodowej B. Myślę, że jeżeli będzie się tak rozwijał, to w przyszłym roku pojedzie też na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – mówi Igor Bodziak, prezes Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego. 

W tegorocznych Mistrzostwach Polski Młodzików oprócz Michała Marczaka zakwalifikowali się także inni reprezentanci Człuchowa: Dominik Mroziewicz, Maja Przysiężna i Zofia Michalec. 

Fot. Igor Bodziak – zdjęcia z zawodów w Słubicach

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content