STO LAT NIEPODLEGŁEJ – ZAINAUGUROWANO CYKL WYDARZEŃ [GALERIA]

27 lut, 2018 | Człuchów

73 lata temu Człuchów po raz drugi powrócił w granice Państwa Polskiego. Uroczystości z tej okazji stały się jednocześnie inauguracją wydarzeń związanych z obchodami, przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Całość rozpoczął przemarsz mieszkańców, władz miasta i powiatu oraz delegacji. Wyruszył on z Rynku przed pomnik „Tym, którzy przywracali miastu polskość”. Tam oddano cześć poległym przodkom walczącym o niepodległość Polski.  W Miejskim Domu Kultury odbyła się okolicznościowa akademia. „Dzisiejsze święto powinno łączyć ludzi młodych i ludzi starszych. Młodym chcemy przypomnieć, że miłość do ojczyzny jest bardzo istotna” – mówił podczas uroczystości Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Wydarzenie było także okazją do otwarcia wystawy portretów człuchowian autorstwa Stanisławy Sierant. W galerii MDK czynna jest także wystawa książek, których autorami są mieszkańcy miasta. Wydarzenia związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości organizowane będą w Człuchowie aż do 11 listopada.

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content