ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY – NIEBAWEM OTWARCIE

13 cze, 2017 | Człuchów

Kursy kulinarne, z zakresu obsługi sprzętu AGD, rękodzielnicze i inne, przydatne w codziennym życiu. To podstawowa funkcja nowo powstającego w Człuchowie, Środowiskowego Domu Samopomocy. Instytucja z siedzibą na ulicy Szkolnej, ruszy oficjalnie – 1 lipca.

Środowiskowy Dom Samopomocy to nowa placówka w mieście. Jej przygotowanie i prowadzenie jest finansowane z budżetu państwa. Instytucja zajmie się całodzienną opieką nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. „Podopieczni będą się tam uczyli podstawowych czynności, przydatnych w życiu codziennym. Chodzi o to, aby przystosowywać ich do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie” – mówi Ewa Osińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Środowiskowy Dom Samopomocy będzie czynny przez 5 dni w tygodniu, po 8 godzin dziennie. Jego podopieczni będą się kształcili w pracowniach: gospodarstwa domowego, techniczno – przyrodniczej,  multimedialnej, sztuk plastycznych i rękodzieła oraz w pracowni ruchu i rekreacji.  

Obecnie niepełnosprawni z Człuchowa spotykają się w piwnicy MOPSu. Tam działa Klub „Nie jesteśmy sami”. Pomieszczenie jednak jest zbyt małe i nie nadaje się do urządzenia tam zajęć, ani tym bardziej do prowadzenia profesjonalnego ośrodka. Nowa placówka przy ulicy Szkolnej 3, obejmie opieką 30 niepełnosprawnych. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Człuchowie.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content