SŁODKOŚCI NA DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W CZŁUCHOWIE [GALERIA]

10 lis, 2017 | Człuchów

Słodkości na Dzień Niepodległości – pod takim hasłem odbył się doroczny piknik kulinarny w Człuchowie. Jest on organizowany zwyczajowo najczęściej w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku do zabawy włączyli się także najmłodsi mieszkańcy miasta.

Słodkości na Dzień Niepodległości to zabawa organizowana przez uczniów Zespołu Szkół Społecznych w Człuchowie. Włączają się do niej także inne miejsce placówki. W tym roku gośćmi specjalnymi były maluchy z miejscowych przedszkoli oraz uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej. Organizatorzy przygotowują ciasta, których nazwa lub wygląd nawiązuje do tematyki niepodległościowej. Tak też były „wąsy Piłsudskiego”, „rogatywki”, czy „słodki powiew niepodległości”.  Mieliśmy także pieczone jabłka – dodaje Maria Danuta Kordykiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych w Człuchowie.

Wszystkie słodkości zostały rozdane maluchom. Przedszkolaki i uczniowie otrzymali także biało – czerwone flagi. Dorośli dostali okolicznościowe wstążki i kotyliony. Festyn „Słodkości na Dzień Niepodległości” był organizowany już po raz 18.

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content