SKARB CZŁUCHOWA W BADANIACH – ZAPROSZENIE NA WYKŁAD

6 gru, 2017 | Człuchów

Na prelekcję podsumowującą tegoroczne prace archeologiczne na człuchowskim zamku zaprasza Muzeum Regionalne w Człuchowie. Już w najbliższy piątek (8.12) o godzinie 18.00 w sali wystawowej zamku z mieszkańcami spotka się Maciej Kurdwanowski, archeolog prowadzący badania.

Tegoroczne prace wykopaliskowe to kolejny etap badań otoczenia Zamku Krzyżackiego w Człuchowie. Naukowcy próbują ustalić jak wyglądała warownia w latach swojej świetności. To co zachowało się do dzisiaj, to zaledwie fragment obiektu, który w średniowieczu był uważany za drugi po Malborku. Przy okazji prowadzonych prac naukowcy napotykają na ciekawe znaleziska.

„Podczas tegorocznych prac archeologicznych odsłonięto między innymi pierwszą kondygnację piwnic baszty, która strzegła bramy prowadzącej na trzecie przedzamcze. Odkryto również skarb monet pochodzących z lat 1615 do 1655, a ukrytych w tym miejscu prawdopodobnie podczas oblężenia zamku przez Szwedów w 1657 roku” – mówi Krzysztofa Monikowska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Człuchowie.

Więcej o znaleziskach i wynikach badań opowiedzą sami naukowcy, którzy prowadzili wykopaliska. Wstęp na spotkanie z nimi będzie bezpłatny. Kierownikami badań archeologicznych na zamku w Człuchowie byli dr Michał Starski oraz Maciej Kurdwanowski.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content