SIM CZŁUCHÓW: JEST UMOWA – BUDOWA RUSZY LADA MOMENT

24 lis, 2023 | Człuchów

Budowa pierwszego człuchowskiego bloku w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych ruszy jeszcze w tym roku. Zarząd SIM KZN Pomorze wyłonił wykonawcę robót. Blok w Człuchowie zbuduje firma z Pruszcza Gdańskiego.

Będzie to budynek mieszkalny na 28 mieszkań. Stanie przy ulicy Lawendowej. – Bardzo się cieszymy, że za osiemnaście miesięcy, jeżeli nie będzie żadnych poślizgów ten blok powstanie, a nawet wykonawca twierdzi, że jest szansa, że ten blok powstanie szybciej – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Obecnie na liście chętnych do zamieszkania w tym obiekcie jest 90 rodzin. Tymczasem mieszkań będzie tylko 28. Kryteria przydziału mieszkań, w porozumieniu z miastem określi spółka SIM. Regulamin jest wciąż opracowywany. Musi on być też zgodny z prawem krajowym i unijnym, które w tym zakresie ostatnio nieco się zmieniło. – Liczymy, że w szybkim czasie wspólnie z gminą uda się nam pozyskać przyszłych najemców, że roboty budowlane będą postępowały zgodnie z harmonogramem – mówi Karol Kardasiński, prezes SIM KZN Pomorze. Budowa obiektu ma kosztować 9,7 mln zł. Prace rozpoczną się na początku grudnia.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content