SENIORZY I NIEPEŁNOSPRAWNI – URZĄD ORGANIZUJE POMOC W DOWOZIE NA SZCZEPIENIA

27 sty, 2021 | Człuchów

Osoby w podeszłym wieku lub niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc człuchowskiego Ratusza w dowozie na szczepienia przeciwko Covid-19. Potrzebę zorganizowania transportu już można zgłaszać w wydziale zarządzania kryzysowego Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Pomoc będzie organizowana wszystkim tym, którzy będą jej potrzebowali. Chodzi przede wszystkim o osoby, które nie mogą samodzielnie, ani z pomocą członków rodziny dotrzeć na szczepienie. „Mowa tu o osobach starszych lub niepełnosprawnych, posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym” – mówi Aleksandra Barańska, koordynator ds. transportu na szczepienie.  

Zapotrzebowanie na dowóz takiej osoby należy wcześniej zgłosić albo w punkcie szczepień, albo telefonicznie w Urzędzie Miejskim – nr tel. 59 83 42 291. Zgłoszenia przyjmuje Aleksandra Barańska w następujących godzinach: 7.30 – 15.00 od poniedziałku do czwartku oraz w piątki od 7.15 do 14.15. Ważne jest także, aby zapotrzebowanie na transport zgłosić najpóźniej na 3 dni przed szczepieniem. Pacjenci będą dowożeni pojazdami znajdującymi się w zasobach jednostek podległych Urzędowi Miejskiemu.

 

fot. pixabay.com

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content