SĄ PIENIĄDZE NA BUDOWĘ HALI PRZY SP1

28 mar, 2024 | Człuchów

Jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie stanie nowa hala sportowa. Będzie to obiekt podobny do tego, jaki w ubiegłym roku został zbudowany przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Miasto Człuchów otrzymało już dofinansowanie na to zadanie. Obiekt będzie budowany na placu po lewej stronie od głównego wejścia do szkoły.

Projekt obejmuje wykonanie zadaszenia łukowego, nowoczesne instalacje, trybuny i ławki, a także mobilną strzelnicę laserową, zaplecze sanitarno-szatniowe, połączenie z budynkiem szkoły, nowe miejsca parkingowe, mobilną scenę i pełne wyposażenie sportowe – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Sala będzie także ogrzewana. Obiekt Ma być wykorzystywany nie tylko na potrzeby zajęć z wychowania fizycznego. Wewnątrz możliwa będzie także organizacja uroczystości szkolnych. Dotychczas takie wydarzenia organizowane były w małej sali gimnastycznej, a czasami nawet w holu szkoły.

Na budowę hali miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 2,8 mln zł. Kosztorysowa wartość obiektu to około 4 mln zł. Ostateczną cenę za jaką sala zostanie zbudowana określi przetarg. Ma być on ogłoszony już niebawem. Całość musi być skończona jeszcze w tym roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content