SĄ DODATKOWE PIENIĄDZE NA OCZYSZCZALNIĘ ŚCIEKÓW

21 maj, 2024 | Rzeczenica

Kolejne 3,6 miliona złotych na modernizację oczyszczalni ścieków otrzymała Gmina Rzeczenica. To już druga pula środków zewnętrznych, które mają wesprzeć realizację tej inwestycji. Zadanie to ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Pierwotny koszt przebudowy rzeczenickiej oczyszczalni wyceniono na 6 milionów złotych. Gmina pozyskała na to zadanie 5 milionów dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. W trakcie realizacji inwestycji okazało się, że będą potrzebne prace dodatkowe, nieprzewidziane w pierwotnym planie. – Złożyliśmy zatem wniosek o zwiększenie dotacji oraz o waloryzację dotychczasowo otrzymanych środków. Cieszę się, że nasz wniosek został uwzględniony – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica.

Pozyskane pieniądze pozwolą zwiększyć zakres inwestycji. Ale to nie jedyna korzyść. – Drugim sukcesem jest to, że uda się nam zmniejszyć wysokość wkładu własnego z 1 mln złotych do 500 tysięcy złotych – dodaje Szulc. Tym samym do inwestycji wartej nieco ponad 9 mln złotych, Gmina Rzeczenica dołoży z własnego budżetu zaledwie 5 procent wartości całego zadania.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content