RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH DLA CZŁUCHOWA

9 paź, 2020 | Człuchów

Dodatkowe ponad 1,8 mln złotych trafiło do budżetu Miasta Człuchowa. Są to pieniądze przyznane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorządy mogą te środki wydatkować na dowolny cel związany z poprawą infrastruktury komunalnej.

Miasto Człuchów swoją pulę pieniędzy postanowiło przeznaczyć na zasilenie funduszu realizowanych już inwestycji. Ponad 1 milion złotych trafiło na przebudowę Miejskiego Domu Kultury i utworzenie w nim Centrum Rodzin. 534 tysiące przeznaczono na adaptację części budynku po byłym gimnazjum na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Prawie 350 tysięcy będzie z kolei dołożonych do termomodernizacji kina przy MDK. „W tej trudnej sytuacji, kiedy sami pomagamy naszym mieszkańcom, naszym przedsiębiorcom i te wpływy do budżetu samorządu są mniejsze jak w latach poprzednich, każda złotówka z zewnątrz jest na wagę złota. Nie ukrywam, że bardzo się ucieszyliśmy z tej dotacji” – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Miasto złożyło także wnioski o dofinansowania miejskich inwestycji w jesiennym rozdaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Decyzje o ich przyznaniu powinny być ogłoszone na początku listopada.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content