RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH DLA CZŁUCHOWA PO RAZ KOLEJNY

10 gru, 2020 | Człuchów

6,7 miliona złotych dofinansowania otrzymało Miasto Człuchów w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To najwięcej w powiecie człuchowskim. Wsparcie uzyskały trzy projekty drogowe.

Miasto Człuchów ubiegało się o środki na sześć projektów. Ich łączna wartość to aż 24 miliony złotych. Na liście zadań oprócz inwestycji drogowych znalazła się też konserwacja zabytkowych murów obronnych przy zamku krzyżackim w Człuchowie, chodzi o część znajdującą się w zachodniej części przedzamcza. Był też pomysł zagospodarowania plaży nad jeziorem Rychnowskim oraz przebudowa kompleksu lekkoatletycznego na stadionie OSiR. Te zadania jeszcze nie otrzymały dofinansowania, jednak jest duża szansa, że jeszcze jakieś dodatkowe fundusze na któreś z tych zadań do miasta spłyną. Przyznane środki zostaną przeznaczone na przebudowę ulic: Kościuszki, Racławickiej i Wyszyńskiego, na przebudowę ulicy Bema oraz na modernizację dróg na osiedlu Lawendowym, chodzi konkretnie o ulice: Lawendową, Rzepakową, Pszeniczną i Zbożową. Łącznie to ponad 4 kilometry dróg osiedlowych.
– Zadania drogowe, na które złożyliśmy wnioski o dofinansowanie do Funduszu Inwestycji Lokalnych były zgłaszane nam przez mieszkańców i radnych nie tylko w tym roku, ale też w latach poprzednich. Są to ulice nieutwardzone, a jeżeli są utwardzone, to nawierzchnia jest w bardzo złym stanie. Po realizacji tych inwestycji w znacznym stopniu poprawi się jakość życia mieszkańców – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. Pierwsze prace budowlane powinny rozpocząć się już na początku przyszłego roku. Będą to roboty na ulicach: Kościuszki, Racławickiej i Wyszyńskiego. Na to zadanie gotowa jest już dokumentacja techniczna. Zgodnie z szacunkami Ratusza, ten projekt będzie gotowy do końca przyszłego roku. Na ulicę Bema oraz na drogi na osiedlu Lawendowym, dokumentacja jest w przygotowaniu. Tam prace ruszą w roku 2021 i potrwają do końca roku 2022.

 

grafika: UM w Człuchowie

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content