RZĄDOWE DOTACJE NA BUDOWĘ DRÓG W CZŁUCHOWIE

19 sie, 2021 | Człuchów

Kościuszki, Racławicka, Wyszyńskiego, Lawendowa i Bema, to budowane w Człuchowie ulice ze wsparciem programów rządowych. Pierwsze cztery będą gotowe jeszcze w tym roku. Bema zostanie oddana do użytku najpóźniej w maju.

Łącznie na wszystkie pięć dróg miasto otrzymało z rządowych funduszy prawie 6,7 mln złotych. Z własnego budżetu musi dołożyć nieco ponad 2 miliony złotych.

– Bardzo się cieszę, że w taki oto sposób widzę tę ulicę. Pamiętam ją bo przecież ponad 20 lat mieszkałem w Człuchowie. Wreszcie doczekała się remontu. Jest teraz przestronna, szeroka, daje możliwość korzystania nie tylko przez auta osobowe, ale także rowerzystom. Jestem pod wielkim wrażeniem – mówił o ulicy Kościuszki, wizytujący człuchowskie inwestycje poseł Prawa i Sprawiedliwości Aleksander Mrówczyński.

Ważną rolę rządowych funduszy w 65 milionowym budżecie miasta podkreślał burmistrz Człuchowa – Ryszard Szybajło.

– Dzięki dotacji rządowej nasze inwestycje w tym roku są na poziomie ponad 15 milionów złotych, a co najważniejsze, to to, że nie zadłużamy miasta, a wręcz przeciwnie, spłacamy kredyty i jesteśmy przygotowani na każdą kolejną dotację – mówi Szybajło.

Warto dodać, że z rządowych funduszy w Człuchowie remontowany będzie także stadion miejski. Prace ruszą najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content