RUSZYŁY ZAPISY NA CZŁUCHOWSKI BIEG TURA

18 kwi, 2024 | Człuchów

Już 60 osób zapisało się na Bieg Tura, który odbędzie się 26 maja w Człuchowie. Jest to jedna z najstarszych imprez biegowych w regionie. W tym roku organizatorzy spodziewają się 170 uczestników. Będą też nowości organizacyjne.

Zawodnicy mają do pokonania jeden z dwóch odcinków – dziesięcio lub pięciokilometrowy. Trasa wiedzie ulicami Człuchowa oraz alejkami i ścieżkami prowadzącymi przez Park Miejski. Start i meta zlokalizowane będą na człuchowskim Rynku. Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody. Wyróżnienia będą przyznawane także w kategoriach wiekowych.

W tym roku nowością będzie „marsz po zdrowie”. Osoby, które nie chcą lub nie mogą biegać, a zapiszą się na marsz, będą musiały jedynie przejść pięciokilometrową trasę. W tej konkurencji nie będzie wygranych. Każdy, kto pokona ten odcinek, otrzyma upominki wchodzące w skład pakietu startowego.

Choć do zawodów pozostał jeszcze ponad miesiąc, wszystko jest już praktycznie przygotowane. – Kończymy składać dokumenty, większość rzeczy mamy pouzgadniane, termin 26 maja więc serdecznie zapraszamy. Medale już do nas dotarły, nagrody rzeczowe i pakiety startowe też powinny być niedługo gotowe – zapowiada Igor Bodziak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie.

Zapisy i opłaty wpisowe przyjmowane są elektroniczne poprzez system Domtel: https://zapisy.domtel-sport.pl/xxxi-ogolnopolski-bieg-tura-im-henryka-pliszki-v10871

W biegu na 10 kilometrów limit uczestników wynosi 80 osób. W biegu n 5 kilometrów limit ten wynosi 60 osób. Do marszu po zdrowie przyjętych będzie 30 pierwszych zgłoszeń.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content