RUSZYŁY ZAPISY NA CZŁUCHOWSKI BIEG KRZYŻAKA

7 sie, 2023 | Człuchów

Start przy wejściu na zamkową wieżę, meta ponad 40 metrów wyżej – na tym w skrócie polega organizowany w Człuchowie Bieg Krzyżaka. W tym roku zawody odbędą 20 sierpnia (niedziela). Zapisy chętnych już ruszyły.

Bieg Krzyżaka to wyścig na wieżę Zamku Krzyżackiego w Człuchowie. Zawodnicy startują pojedynczo. Start znajduje się przy wejściu na wieżę. Meta – na jej szczycie. Zwycięża ten, kto pokona ów odcinek najszybciej. Najlepsi potrafią zrobić to w czasie krótszym niż jedna minuta. – To jest specyficzny bieg, ze względu na to, że trzeba pokonać ponad 250 schodów. Cały czas pod górkę, ostre zakręty. Wysiłkowo można to porównać do biegu na 400, może 600 metrów, więc jest to taki wysiłek beztlenowy, bardzo intensywny – mówi Igor Bodziak, organizator zawodów.

Ze względów logistycznych w zawodach może wystartować maksymalnie 50 zawodników. Do rywalizacji dopuszczani są zarówno amatorzy, jak i zawodowcy, pod warunkiem ukończenia 18 lat. 16-to latkowie mogą wystartować za zgodą rodziców. Zapisy przyjmowane są elektronicznie poprzez system Domtel. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy możliwe będą też w dniu zawodów na 15 minut przed startem. Pierwszy zawodnik wyruszy na szczyt człuchowskiej wieży zamkowej o godzinie 18.30.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content