RUSZYŁY PRACE NA ULICY SKRZETUSKIEGO

30 cze, 2022 | Człuchów

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Skrzetuskiego w Człuchowie. Do kwietnia przyszłego roku trakt ten zyska nie tylko nową nawierzchnię, powstanie też cała infrastruktura podziemna. Do zmodernizowania jest tam prawie 1600 metrów bieżących drogi.

– Aktualnie trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej. W tej chwili trwa wpinanie się do istniejącej już sieci w ulicy Kościńskiego. Następnie instalacja będzie budowana wzdłuż ulicy Skrzetuskiego, aż do ulicy Chojnickiej. W lipcu rozpocznie się układanie krawężników i instalacji elektrycznych – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

W ramach prac oprócz nowej nawierzchni, wzdłuż ulicy Skrzetuskiego powstanie też ścieżka pieszo-rowerowa i oświetlenie drogowe. Istniejące napowietrzne sieci energetyczne zostaną na nowo skablowane i umieszczone pod jezdnią.

– To bardzo ważna inwestycja i przede wszystkim długo oczekiwana. Ale z uwagi na to, że kosztorys opiewał zawsze na kilka milionów, było to nie do przeskoczenia dla naszego budżetu. W momencie gdy się pojawiły programy rządowe i dofinansowanie, realizacja tego zadania jest możliwa. Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni, dlatego że do tej pory na tej drodze były robione tylko prowizorki. Teraz w końcu doczekają się prawdziwej nawierzchni – mówi Grażyna Misztal, przewodnicząca komisji budżetu i infrastruktury miejskiej w Radzie Miasta Człuchowa.

Koszt przebudowy ulicy Skrzetuskiego to 8.250 tys. zł. 7.790 tys. zł to środki, jakie Miasto Człuchów pozyskało z rządowego funduszu Polski Ład.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content