RUSZYŁA MODERNIZACJA PLAŻY I CAMPINGU W CZŁUCHOWIE

18 maj, 2023 | Człuchów

Do końca roku zmodernizowany będzie teren rekreacyjny przy plaży miejskiej w Człuchowie. Powstanie tam nowa infrastruktura i zmieniona będzie organizacja ruchu. Prace budowlane już trwają. Pierwszym elementem, który przejdzie gruntowną modernizację jest boisko przy placu zabaw.

W miejscu, w którym stoimy było kiedyś boisko wielofunkcyjne wykonane z asfaltu, stały dwa kosze, ogrodzenie. Ząb czasu pokazał, że już trzeba wymienić i ogrodzenie, i nawierzchnię bitumiczną na bardziej współczesną i tutaj właśnie te prace trwają – mówił prezentując inwestycję, Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

W pobliżu plaży miejskiej powstaną także dwa nowe boiska do piłki siatkowej i plażowej. Recepcja kempingu, która obecnie znajduje się przy wjeździe na plażę, będzie przeniesiona w okolice starych sanitariatów. Zmieniona będzie też organizacja ruchu, w ten sposób, że dojazd do pola namiotowego i domków letniskowych wytyczony będzie nową drogą, przy nowej recepcji. Rozwiąże to problem przejazdu kamperów i wszystkich innych pojazdów przez promenadę. Wyremontowany będzie też budynek hotelowy znajdujący się naprzeciw amfiteatru. Powstaną również nowe stanowiska na kempingu nr 80. Jak zapewnia wykonawca prace budowlane nie będą kolidowały z ze wzmożonym ruchem turystycznym w szczycie sezonu.

Do końca czerwca zaplanowane jest wykonanie boiska poliuretanowego, boiska plażowego, wykonanie drogi dojazdowej do amfiteatru i wykonanie miejsc parkingowych dla kamperów. Potem planujemy przerwę w pracach na okres wakacji. Całość powinna być gotowa pod koniec roku – mówi Tomasz Studnicki, kierownik budowy.

Rozpoczęta inwestycja ma poprawić atrakcyjność turystyczną Człuchowa.

Miasto musi jak najlepiej wykorzystać swoje walory przyrodnicze – uważa Henryk Krusiński, przewodniczący komisji kultury, edukacji i sportu w Radzie Miasta Człuchowa. – Inwestycja w turystykę jest dobrym kierunkiem rozwoju naszego miasta. W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku dwa nowe domki noclegowe. Rozmawiałem z ich użytkownikami i bardzo je sobie chwalą. Uważam, że powinniśmy szukać dofinansowań, które umożliwią nam budowę kolejnych takich obiektów – dodaje radny.

Z kolei zdaniem Grażyny Misztal, przewodniczącej komisji budżetu, ta inwestycja zwiększy atrakcyjność Człuchowa nie tylko w sferze turystycznej, ale też kulturalnej i sportowej.

Amfiteatr zostanie rozbudowany, zadaszony, powstaną nowe boiska, recepcja, baza gastronomiczna, baza noclegowa będzie poszerzona, to spowoduje, że więcej turystów będzie się mogło tutaj na dłużej zatrzymać – mówi przewodnicząca.

Cała inwestycja ma kosztować ponad 4,8 mln złotych, z czego 2 miliony to środki pozyskane przez samorząd z rządowego programu Polski Ład.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Modernizacja plaży OSiR w Człuchowie – rozpoczęcie prac

Modernizacja plaży OSiR w Człuchowie – rozpoczęcie prac

Modernizacja plaży OSiR w Człuchowie – rozpoczęcie prac

Modernizacja plaży OSiR w Człuchowie – rozpoczęcie prac

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content