Już jutro (tj. w sobotę – 3.08) rozpoczynają się Dni Sępólna Krajeńskiego. Tegoroczne świętowanie potrwa 9 dni. W programie między innymi: koncerty, wystawy, jarmarki i imprezy sportowe. Gwiazdą muzyczną tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego będzie Golec uOrkiestra.

Święto miasta zainauguruje Jarmark Świętego Wawrzyńca. To już piętnasta edycja tego wydarzenia. Rozpocznie się on w sobotę o godzinie 15.00 na targowisku „Mój Rynek”. W programie oprócz prezentacji produktów rękodzielniczych i regionalnych wyrobów spożywczych są także koncerty. Na jarmarkowej scenie wystąpią w tym roku: Bałkan Express, Kapela Tyrolska oraz Andrzej Kubacki. O 21.00 – również w sobotę – na plaży miejskiej rozpocznie się „Bitwa DJ-ów”, czyli otwarta dyskoteka pod chmurką.

W niedzielę (4.08) o godzinie 14.00 – rodzinne pływanie z TKKF.

W poniedziałek (5.08) o godzinie 17.00 – zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Ossowskiego „Moje miasto nocą”.

Wtorek (6.08) to doroczne Śniadanie na trawie. Odbędzie się ono o godzinie 10.00 w strefie relaksu przy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

W środę (7.08) o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej rozpocznie się Wielki Test z Historii Sępólna Krajeńskiego.

W czwartek (8.08) o godzinie 17.00 na sępoleńskim molo wystawiony zostanie spektakl dla dzieci.

W piątek (9.08) świętowanie rozpocznie się już o godzinie 11.00. O tej porze w sali wystawowej „Wozownia” odbędzie się wernisaż ogólnopolskiej wystawy „Utracone. Świat małych ojczyzn na fotografiach ze zbiorów archiwów społecznych”. O 13.00 na sępoleńskich ulicach odbędzie się happening „Kultura smacznego”. Miłośników operetki zapraszamy z kolei na godzinę 17.00 na sępoleńskie molo. Tam odbędzie się koncert zatytułowany „W pewien piękny letni wieczór”.

W sobotę (10.08) już o 6.00 rano na jeziorze Sępoleńskim rozpoczną się zawody wędkarskie. O 9.00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Mieszkańców. O 10.00 ruszy turniej w siatkówkę plażową, a o 10.30 rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której wręczona zostanie nagroda Świętego Wawrzyńca.  

Wieczorem wszystkie imprezy przeniosą się na Stadion Miejski. Tam o godzinie 19.30 rozpocznie się występ Dj-ów Radia Weekend. O 21.00 na scenie zaprezentuje się natomiast gwiazda tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego – zespół Golec uOrkiestra.

Świętowanie zakończy niedzielny turniej strzelecki. Odbędzie się on o godzinie 11.00 na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

„Na wszystkie te imprezy zapraszamy nie tylko mieszkańców, ale także turystów, gości i wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tych wydarzeniach” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Dni Miasta – będzie bezpłatny.

fot. serwissamorzadowy.eu