RUSZA REMONT KINA – JEST UMOWA

26 kwi, 2024 | Człuchów

Do końca tego roku potrwa remont wnętrz człuchowskiego kina „Uciecha”. Ratusz podpisał właśnie umowę na wykonanie prac. 

Modernizacja obiektu zakłada gruntowny remont wnętrz. – Realizacja inwestycji w szczególności obejmować będzie wykonanie robót budowlanych w sali widowni, sceny i zaplecza, dostawę i montaż foteli, wykonanie nowych instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, systemu p-poż, wentylacji i ogrzewania. Scena zostanie zostanie także powiększona, a pomieszczenia na garderoby wyremontowane. Będzie tez nowe zaplecze socjalno-sanitarne – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Wyremontowane kino wyposażone zostanie w nowoczesny sprzęt do projekcji filmów. Zbudowana będzie także nowa mechanika sceny. Całe pomieszczenie zostanie również dostosowane akustycznie. – Chcemy, aby to kino zmieniło swoje oblicze, stało się nowoczesne, ale też z salą widowiskową, która pomieści ponad 200 osób na spotkaniach kulturalnych, rozrywkowych lub konferencjach – dodaje Kowalczyk. Inwestycja kosztować będzie niecałe 8,5 mln złotych. 6 mln złotych stanowi dofinansowanie zewnętrzne.

Remont człuchowskiego kina nie oznacza, że mieszkańcy miasta nie będą mieli dostępu do nowości kinowych. – W związku z tym, że remont kina będzie dość długi, będziemy wszystko robić, aby w tym roku, w okresie wakacji uruchomić kino plenerowe – zapowiada Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Remont sali kinowej i dostosowanie jej także do funkcji sali widowiskowej i konferencyjnej zwiększy dostęp do tego typu obiektów w mieście. Obecnie w Człuchowie są dwa pomieszczenia, w których organizowane są koncerty i prelekcje. Jest to sala w Miejskim Domu Kultury oraz sala główna w Muzeum Regionalnym na zamku. Pierwsza, o ile wyposażona w sprzęt audiowizualny, jest wciąż za mała jak na potrzeby miasta. Druga, jest większa, ale nie posiada odpowiedniego wyposażenia. Jest ona bowiem salą muzealną. Wyremontowana sala kina „Uciecha” będzie zarówno dobrze wyposażona, jak i odpowiednio duża.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content