RUSZA POLISH BOOGIE FESTIVAL

19 lip, 2018 | Człuchów

Już po raz 14 w Człuchowie odbędzie się Polish Boogie Festival. Impreza startuje oficjalnie w środę (25.07), ale już w piątek (20.07) będzie można usłyszeć jej zalążek. Koncerty i pokazy odbędą się w galerii Brama Pomorza w Lipienicach.

Polish Boogie Festival to największa tego typu impreza w Europie. Najważniejsze koncerty odbywają się od czwartku do soboty w każdy ostatni tydzień lipca. Całość poprzedzają imprezy zapowiadające. Pierwsza z nich odbędzie się w najbliższy piątek w Bramie Pomorza. „Oprócz muzyki, tańca, pin-up`u, chcemy edukować także młode pokolenie. Przeprowadzimy różne akcje dla dzieci. Będą konkursy i bajki z lat, kiedy powstawała muzyka boogie-woogie. Będą też warsztaty taneczne oraz przejażdżki motocyklem i samochodem z epoki” –   mówi Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie. W środę (25.07) wydarzenia związane z festiwalem odbędą się w Debrznie. Od czwartku (26.07) impreza startuje w Człuchowie. Pierwsze koncerty odbędą się o godzinie 20.00 w kompleksie Canpol. W programie występy artystów z Włoch, Wielkiej Brytanii i Polski. Będą też pokazy tańca i pokazy mody.

W piątek (27.07) od 16.00 na Polanie Rodzinnej w Człuchowie rusza miasteczko festiwalowe. Koncerty i pokazy rozpoczną się o godzinie 20.00. W sobotę (28.07) miasteczko festiwalowe wystartuje o 14.00. Całość poprzedzi Cafe Racer Sprint czyli wyścigi starych motocykli. Będzie je można oglądać od 10.00 na ulicy Jerzego z Dąbrowy. Sobotni koncert galowy na Polanie Rodzinnej rozpocznie się o 19.00. Wystąpią w nim wszyscy artyści biorący udział w festiwalu.   

Szczegółowy program wydarzeń jest dostępny na stronie internetowej: polishboogie.com

Wydarzeniu poświęcony będzie także program „Trzy Wymiary Gitary”, którego będzie można posłuchać w Trzecim Programie Polskiego Radia. Audycja będzie nadawana na żywo z Człuchowa w środę (25.07) od godziny 23.00 do godziny 24.00. Poprowadzi ją prezenter radiowej „Trójki” – Piotr Baron.

 

 

grafika: polishboogie.com

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content