RUSZA MODERNIZACJA HYDROFORNI W BRZEZIU

6 lip, 2023 | Rzeczenica

Najpóźniej do końca tego roku zmodernizowana będzie hydrofornia w Brzeziu. Obiekt ten zaopatruje w wodę pitną także miejscowość Pieniężnica. Wszystko ma kosztować 1,3 mln złotych. 900 tysięcy to pozyskane przez Gminę Rzeczenica dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wybrany jest już wykonawca robót. Prace ruszą lada moment. – Modernizacja będzie polegała na kompletnej wymianie filtrów uzdatniających wodę, montażu pomp podnoszenia ciśnienia oraz budowie zbiornika retencyjnego wody uzdatnionej. Potrzebne będzie też zabezpieczenie przeciwpożarowe – mówi Daniel Wróbel, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z p. o  w Rzeczenicy.

Hydrofornia w Brzeziu to obiekt zabezpieczający w wodę mieszkańców Brzezia i Pieniężnicy. Wcześniej Pieniężnica miała własną hydrofornię i ujęcie wody, ale to z czasem przestało spełniać parametry. Miejscową sieć przyłączono zatem do sąsiedniego Brzezia. Wówczas okazało się, że instalacja w Brzeziu nie jest w stanie poprawnie i bezawaryjnie obsłużyć dwóch miejscowości. Niezbędna jest zatem jej modernizacja. Mimo iż wykonawca prac ma czas do końca roku, jest szansa, że wszystko będzie gotowe już w listopadzie.

 

 

fot. UG Rzeczenica

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content