RUSZA BUDOWA WĘZŁÓW INTEGRUJĄCYCH W CZŁUCHOWIE

17 paź, 2017 | Człuchów

Rozpoczyna się pierwszy etap realizacji węzłów integrujących dla Miasta Człuchowa. Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace związane z budową nowych ścieżek rowerowych. Będą one elementem tychże węzłów.

Węzeł integrujący to projekt, który uporządkuje sferę transportu publicznego w mieście. Jego punktem centralnym ma być dworzec kolejowy. „Interesuje nas modernizacja samego budynku dworca PKP i dostosowanie go do ruchu pasażerskiego. Wykonanie poczekalni, kas i parkingów. Potrzebne jest też odnowienie całego obiektu” – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Przy dworcu będą się zatrzymywały także autobusy i taksówki. Do budynku będzie można też bezpiecznie dojechać rowerem. W tym celu rozbudowana zostanie istniejąca sieć ścieżek rowerowych. Pierwszy z nowych odcinków będzie prowadził od ulicy Łąkowej do ulicy Jacka i Agatki. Drugi od ulicy Jeziornej poprzez Kusocińskiego do dworca PKP. W przyszłości uruchomiony będzie także system roweru miejskiego.

Cały człuchowski węzeł integrujący ma być gotowy w 2020 roku. Jego budowa ma kosztować około 11 milionów złotych. Ponad 8 milionów to dofinansowanie unijne.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content