RUSZA 13 POLISH BOOGIE FESTIVAL

25 lip, 2017 | Człuchów

Kilkudziesięciu artystów na kilku scenach. Największa dawka boogie i rock&rolla. Popisy taneczne i ekwilibrystyka na fortepianie. Tak wygląda Polish Boogie Festival. Właśnie rozpoczyna się jego 13 edycja.

Gospodarzem wydarzenia jest Człuchów. To właśnie to miasto na czas trwania imprezy staje się europejską stolicą boogie. Specjalnie na ten festiwal zmierzają do miasta fani z wielu krajów – mówi Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie, a jednocześnie producent festiwalu. Nic dziwnego, bo co roku na scenach prezentują się najlepsi z najlepszych przedstawicieli tego nurtu muzycznego.

Tym razem Człuchów odwiedzą:

– John Clifton Blues Band (USA)

– Eric Jan Overbeek (Holandia)

– Blueberry Hill (Polska)

– Daniel Balazs (Węgry)

– Stanley Breckenridge & Jazz Band Ball Orchestra (USA)

– Swingin’ Dice (Francja)

– Christoph Steinbach (Austria)

– Sonny & The Wild Cows (Węgry)

– Boogie Boys – 50 Fingers Piano (Polska)

– Nico Duportal & His Rythm Dudes (Francja)

oraz Bartek Szopiński (Polska) pełniący jednocześnie funkcję dyrektora artystycznego festiwalu.

Wydarzenia prowadzić będą między innymi: Stefan Friedmann oraz Piotr Baron.

 

Polish Boogie Festival to nie tylko koncerty. Od lat z wydarzeniem związane są imprezy towarzyszące. Będą wyścigi Cafe Racerów (zabytkowe motocykle), warsztaty pin-up (stylowe stroje z lat 20tych i 30tych) oraz pokazy tańca w wykonaniu mistrzowskich par tanecznych z klubu SwingStep.pl.

Pierwszy koncert, będący preludium przed całym wydarzeniem, odbył się już 23 lipca w Galerii Handlowej „Brama Pomorza” w Lipienicach koło Chojnic. W środę (26.07) na boogie – rozgrzewkę zapraszamy do Debrzna.

Od czwartku gramy już w Człuchowie i okolicach. Pierwszy koncert (czwartek – godzina 20.00) odbędzie się w kompleksie Canpol w Sieroczynie koło Człuchowa.

W piątek od godziny 20.00 zapraszamy na Polanę Rodzinną przy Zamku Krzyżackim w Człuchowie. Tam, najpierw trwające do później nocy koncerty, a potem boogie party.

W sobotę o godzinie 10.00 wyścigi motocyklowe. Miłośnicy starych Cafe Racerów spotykają się na ulicy Jerzego z Dąbrowy (zamknięty dla ruchu odcinek przy Urzędzie Skarbowym). Koncert galowy z udziałem największych gwiazd boogie-woogie rozpocznie się o godzinie 19.00 na Polanie Rodzinnej. Całość zakończy boogie jam, trwający do białego rana.

Na czas festiwalu w całym Człuchowie nie zabraknie elementów promujących wydarzenie. Będą stylowe dekoracje i ulice wymalowane w fortepianowe pasy. Publiczność także powinna przyjść w odpowiednich strojach. Suknie w grochy, mocny makijaż, szelki i muszki – wskazane.

Polish Boogie Festival to największa i najbardziej popularna impreza w Człuchowie. Jest to także największy festiwal boogie w Europie. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2005 roku. Szczegóły na: http://www.polishboogie.com

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content