REWOLUCJA OŚWIETLENIOWA W CZŁUCHOWIE

8 lut, 2017 | Człuchów

Człuchów wymieni swoje stare latarnie uliczne, na nowe – energooszczędne. Będzie to możliwe dzięki pieniądzom, które samorząd pozyskał z Unii Europejskiej. Według wyliczeń ratusza, inwestycja zwróci się już w 4 lata.

Do wymiany, w samym Człuchowie będzie ponad 1600 lamp. Wszystkie stare i nieefektywne oprawy zostaną zastąpione nowymi – LEDowymi. Pozwoli to zaoszczędzić miastu na rachunkach za prąd, około 140 tysięcy złotych rocznie. Obecnie, oświetlenie ulic w Człuchowie, kosztuje 350 tysięcy złotych rocznie. „Nowe oświetlenie będzie nie tylko tańsze w eksploatacji, ale także lepsze jakościowo” – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. Lampy będą miały regulowaną siłę światła. W zależności od potrzeb, będą one mogły świecić bardziej lub mniej intensywnie. Cała inwestycja ma kosztować nieco ponad 3 miliony złotych. 81 procent stanowić będzie dofinansowanie unijne. Miasto dołoży z własnych środków około 570 tysięcy złotych. Wymiana lamp rozpocznie się w czerwcu tego roku i potrwa do końca września 2018r.

Wniosek o dofinansowanie wymiany oświetlenia ulicznego został złożony wspólnie z Gminą Człuchów. Na terenie sąsiedniego samorządu wymienionych będzie kolejne 909 lamp za około 1,6 mln zł.

 

 

fot: Urząd Miejski w Człuchowie

Czytaj cały artykuł
Skip to content