REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA – ZOBACZ POSTĘP PRAC [GALERIA]

19 kw., 2021 | Sępólno Krajeńskie

Maksymalnie do końca sierpnia powinny potrwać prace związane z rewitalizacją śródmieścia w Sępólnie Krajeńskim. Niespodziewane roboty dodatkowe oraz mroźna i śnieżna zima nie ułatwiły pracy firmie wykonującej to zadanie. Robimy wszystko, aby nadrobić zaległości – zapewnia z kolei Ratusz.

– W obrębie kościoła i uliczek starego miasta zostały wykonane już wszystkie instalacje podziemne. Chodzi tutaj o kanalizację i przyłącza energetyczne do nowego oświetlenia. Zostały także wytyczone i oznaczone pierwsze ciągi komunikacyjne piesze i jezdne. Przy kościele układane są też płyty granitowe, stanowiące nawierzchnię ciągów spacerowych – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Niespodzianką podczas prac było znalezienie przy kościele sporej ilości ludzkich szczątków. Konieczna była tam też wymiana części gruntu. Do tego obfite opady śniegu i mróz zatrzymały na jakiś czas roboty budowlane.

W związku z opóźnieniem, firma wykonująca prace otrzymała zgodę na rozpoczęcie ich także w obrębie Palcu Wolności. Pierwotnie zakładano, że roboty na Rynku ruszą dopiero po zakończeniu prac przy kościele. – Tutaj nie ma na co czekać. Wykonawca rozpoczął czyszczenie pomnika na Placu Wolności. Niebawem ruszy tam także uzbrajanie terenu i układanie nowej nawierzchni – dodaje burmistrz. Cała inwestycja ma kosztować około 9 milionów złotych. Ponad 3,6 mln to dofinansowanie zewnętrze.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content