REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA CZŁUCHOWA – KONFERENCJA

2 lut, 2017 | Człuchów

Wiosną tego roku gotowa będzie dokumentacja techniczna dotycząca rewitalizacji Śródmieścia Człuchowa. Samorząd będzie ubiegał się o środki unijne na ten cel. W mieście zakończyły się już konsultacje społeczne.

Podsumowaniem dotychczasowych prac była konferencja na której przedstawiono cele rewitalizacji. Zadanie to powinno odnosić się do potrzeb społecznych, aktywizujących mieszkańców.

– Jednym z pomysłów jest utworzenie na bazie domu kultury, instytucji jaką jest Centrum Rodzin – mówi dr Bartłomiej Kołsut z Instytutu Geografii Społeczno – Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przy okazji tego zadania uda się wyremontować część samego obiektu MDK.

Pozostałe pieniądze z projektu rewitalizacyjnego będą przeznaczane na remonty niektórych elewacji, odnowienie zieleńców, czy montaż ławeczek przy traktach spacerowych nad jeziorem. Rewitalizacją ma być objęty obszar położony w okolicach Szpitala Powiatowego, Przedszkola Miejskiego, starego cmentarza, Placu Bohaterów, ulic Sobieskiego i Traugutta oraz osiedli Piastowskiego i Wazów. Cały projekt ma kosztować około 10 milionów złotych. Jeżeli samorząd otrzyma unijne dofinansowanie na to zadanie, pierwsze prace mogłyby ruszyć jeszcze w tym roku.

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content