REWITALIZACJA PODWÓREK W CZŁUCHOWIE PRAWIE ZAKOŃCZONA

9 wrz, 2021 | Człuchów

Nowe ławki, chodniki, parkingi i strefy wypoczynkowe. Takie nowości pojawiły się na kilku podwórkach komunalnych w Człuchowie. Są one modernizowane w ramach programu pod nazwą Rewitalizacja Śródmieścia w Człuchowie. Za kilka dni wszystko będzie już gotowe.

Wyznaczone do remontu podwórka znajdują się w pobliżu ścisłego centrum miasta. Są to obiekty położone przy ulicy Szczecińskiej, Traugutta i Sobieskiego. Zdegradowane dotąd obszary zmieniają się nie do poznania.

– W ramach prac prowadzonych w zakresie zagospodarowania podwórek utwardzane są ciągi piesze, drogowe i miejsca parkingowe. Budowane są także elementy małej architektury w postaci koszy na śmieci, ławek, a także siłowni na świeżym powietrzu, stojaków na rowery i linek na bieliznę. Są też nowe nasadzenia – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Nowością w programie jest zaangażowanie w proces rewitalizacji samych mieszkańców. Lokatorzy budynków przy których podwórka są remontowane, pod okiem fachowców, będą zajmowali się zagospodarowaniem zieleni i urządzaniem małej architektury. Sami będą później też dbali o drobne remonty i konserwacje powierzonych im elementów wyposażenia podwórek.

Proces rewitalizacji miejskich podwórek ma kosztować około 1,2 mln złotych. 65% tej kwoty to dofinansowanie unijne.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content