RENOWACJA RZECZENICKICH ZABYTKÓW – CZY ZNAJDĄ SIĘ PIENIĄDZE?

18 sie, 2023 | Rzeczenica

Za pierwszym razem się nie udało, dlatego warto spróbować za drugim. Do takiego wniosku doszły władze Gminy Rzeczenica, które ponownie złożyły wniosek o dofinansowanie renowacji zabytków ruchomych znajdujących się w kościele parafialnym w Rzeczenicy.

Chodzi konkretnie o dębowe stacje drogi krzyżowej i zabytkowe obrazy „Pokłon Trzech Króli” i „Święty Mikołaj”. Kilka tygodni temu samorząd otrzymał rządowe wsparcie na renowację świątyń w Brzeziu, Pieniężnicy, Międzyborzu, Gwieździnie i Olszanowie. Na liście zadań objętych dofinansowaniem nie znalazła się jedynie renowacja zabytkowych stacji drogi krzyżowej z kościoła w Rzeczenicy. – Teraz ponawiamy wniosek, dodając do niego drugi, zakładający renowację dwóch obrazów z XVII i XIX wieku – zapowiada Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica.

Łączna wartość obu tych zadań to 395 tysięcy złotych. Gmina zabiega o wsparcie w wysokości 387 tysięcy. Jeżeli uda się pozyskać pieniądze, samorząd musiałby dołożyć ze swojego budżetu zaledwie 2% wartości tych zadań. Fundusze mają pochodzić z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.  

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content