REMOTY ULIC MIEJSKICH – RUSZAJĄ PRZETARGI

23 lut, 2021 | Człuchów

Racławicka, Kościuszki i Wyszyńskiego to ulice od których rozpoczną się tegoroczne prace remontowe na drogach osiedlowych w Człuchowie. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na wykonanie tej inwestycji. Jest ona w połowie dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

„Inwestycja ta zakłada przebudowę łącznie prawie 1,5 kilometra dróg, chodzi o wszystkie trzy wymienionej wyżej ulice. Nawierzchnia tych dróg zostanie utwardzona asfaltem, natomiast chodniki i ciągi pieszo – rowerowe kostką polbrukową. W ramach tego zadania zostaną zbudowane także trzy skrzyżowania wyniesione, przejazdy dla rowerów, a cały teren zostanie oświetlony. Dodatkowo wszystkie trzy ulice zostaną wyposażone w nową kanalizację deszczową, która będzie odwadniała cały pas drogowy” – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Firmy, które są zainteresowane wykonaniem tej inwestycji powinny złożyć odpowiednią dokumentację do 8 marca. Termin wykonania prac drogowych określono na 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. Jeszcze w tym tygodniu Miasto Człuchów ogłosi drugi przetarg na roboty drogowe. Tym razem chodzić będzie o gruntowny remont ulicy Bema.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content