REMONT W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZŁUCHOWIE

23 sie, 2023 | Człuchów

Nie tylko posadzki, ale także balustrady przy schodach są wymieniane w obiekcie Szkoły Podstawowej przy ulicy Średniej w Człuchowie. Prace zostaną wykonane jeszcze przed pierwszym dzwonkiem.

Całość ma wpłynąć na nie tylko na poprawę estetyki szkoły, ale przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa dzieci i nauczycieli – mówi Barbara Kubiak – Jażdżewska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie. – Wymieniliśmy posadzkę na trzech poziomach – posadzkę, która już była lekko zużyta. Do końca wakacji wymieniona będzie też cała balustrada przez parter, pierwsze i drugie piętro – dodaje wicedyrektor. Wszystko ma kosztować nieco ponad 60 tysięcy złotych, z czego równe 60 tysięcy zapłaci Miasto Człuchów. Reszta to środki własne szkoły.

Dodatkową nowością w obrębie placówki są dwa nowe place zabaw. Powstały one w ramach rządowego programu, który zakładał budowę nowego boiska wielofunkcyjnego przy Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz trzech placów zabaw w mieście. Jeden plac powstał przy Przedszkolu Miejskim im. Jacka i Agatki, dwa kolejne zbudowano przy wejściu do Szkoły Podstawowej od ulicy Średniej. – Są one już gotowe i można z nich korzystać – zapewnia Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Remont w SP1 w Człuchowie (2023)

Plac Zabaw przy SP1 w Człuchowie

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content