REMONT MDK ZAKOŃCZONY – ZOBACZ JAK WYGLĄDA W ŚRODKU [GALERIA]

24 lis, 2020 | Człuchów

Po trwających nieco ponad rok pracach budowalnych, zakończyła się modernizacja obiektu Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta w Człuchowie. Niebawem rozpocznie się tam przeprowadzka instytucji, która obecnie działa jeszcze w tymczasowej siedzibie na ulicy Szkolnej. W nowo wyremontowanym obiekcie utworzone będzie także Centrum Rodzin.

Cała inwestycja kosztowała ponad 4,8 mln złotych, z czego 2,3 mln stanowiło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa. „Budynek po modernizacji zyskał nową elewację wraz z otoczeniem, nowe wnętrza, a także windę dla osób niepełnosprawnych, które od teraz będą mogły samodzielnie poruszać się po każdej kondygnacji tego obiektu. Modernizacja spowodowała również zwiększenie powierzchni użytkowej przez zagospodarowanie dodatkowych pomieszczeń na poddaszu, gdzie zostaną utworzone dodatkowe pracownie dla Centrum Rodzin” – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. O kilkanaście miejsc powiększono także pojemność sali widowiskowej. W miejscu starej projektorni kinowej urządzono balkon z wygodnymi fotelami dla widzów. Zaplecze sali widowiskowej posiada teraz także osobny podjazd oraz zewnętrzną windę umożliwiającą transport ciężkich instrumentów lub nagłośnienia niezbędnego na scenie. Prace budowlane wykonała firma Grzegorza Drewczyńskiego z Brzeźna k. Człuchowa.

Nowością w budynku Miejskiego Domu Kultury będzie działalność Centrum Rodzin. To nowa instytucja na mapie miasta, która będzie niosła pomoc niepełnosprawnym, seniorom, młodym matkom oraz osobom z rodzin dysfunkcyjnych. Będzie ona prowadziła między innymi świetlicę oraz poradnictwo zawodowe i psychologiczne. W przyszłości Centrum Rodzin ma się także zajmować organizacją zajęć integracyjnych w plenerze.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content