RAZEM DLA ZIEMI – EKO PROJEKT W SP1 W CZŁUCHOWIE

20 wrz, 2022 | Człuchów

Dwudziestu uczniów z klas ósmych oraz czworo nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie, pojedzie do partnerskiego miasta Uslar w Niemczech. Wszystko dzięki realizowanemu w szkole projektowi Ponadnarodowa Mobilność Uczniów – Razem dla Ziemi. Wyprawa zaplanowana jest na 25 września.

Uczestnikami wyjazdu będą uczniowie, którzy zakwalifikowali się do programu. Jednym z kryteriów były dobre oceny z zachowania oraz wyniku testu z języka niemieckiego. Oceniane było także zaangażowanie w konkursy i zajęcia ekologiczne. Jest też grupa uczniów wytypowana przez pedagoga szkolnego.

– Celem tego projektu jest podniesienie kompetencji, zdobycie wiedzy z zakresu ekologii, no i oczywiście integracja, w związku z tym, że jedziemy do grupy podobnej wiekowo – mówi Katarzyna Andrzejewska, nauczycielka języków obcych w Szkole Podstawowej nr 1 i jednocześnie koordynatorka projektu. Na miejscu, w Niemczech, uczniowie wezmą udział w różnych konkursach ekologicznych. Będą też wycieczki do lokalnych atrakcji turystycznych. Projekt jest finansowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Część z pozyskanych środków będzie też przekazana na zakup pomocy dydaktycznych do człuchowskiej placówki.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content