PSZOK W RZECZENICY ZMODERNIZOWANY – ZOBACZ JAK WYGLĄDA

2 gru, 2023 | Rzeczenica

Nowe kontenery na odpady segregowane, pomieszczenia magazynowe i pojazdy do wywozu śmieci. To tylko część zmian, których dokonano w Gminie Rzeczenica w ramach programu Modernizacji Infrastruktury Gospodarki Odpadami. Jego realizacja kosztowała 2,5 miliona złotych.

Na to zadanie Gmina Rzeczenica pozyskała rządowe dofinansowanie w wysokości aż 95 procent wartości inwestycji. Dzięki temu z własnych środków musiała dołożyć zaledwie 125 tysięcy złotych. Prawie połowę wartości zadania pochłonęły prace remontowo-budowlane w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Były one niezbędne, ponieważ punkt w obecnej formule nie mógł dłużej już funkcjonować. – Dotychczasowy nasz PSZOK oczywiście działał formalnie, miał wszystkie niezbędne dokumenty, ale pomieszczenia były w nienajlepszym stanie technicznym, nie było to w pełni uporządkowane, teraz wszystko zostało poddane gruntownego remontowi – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica. Nowością jest waga najazdowa, przy pomocy której możliwe będzie ważenie wjeżdżających i wyjeżdżających odpadów. Są też nowe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów oraz kontener socjalno-biurowy dla pracowników punktu.

Drugą część zadania stanowił zakup samochodów do wywozu odpadów komunalnych. Pieniądze przeznaczono na fabrycznie nową śmieciarkę oraz samochód dostawczy z przyczepką do odbioru odpadów z obszarów do których nie da się dojechać dużą ciężarówką. Mowa tu przede wszystkim od osadach leśnych i położonych z dala od dróg asfaltowych wybudowań. Nowo wyremontowany PSZOK w Rzeczenicy jest już otwarty dla mieszkańców. Można tam dostarczać odpady takie jak: opony, meble, gruz budowlany i zużyty sprzęt AGD i RTV.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Rzeczenicy

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Rzeczenicy

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Rzeczenicy

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content