PSZENICZNA I RZEPAKOWA – PRZEBUDOWANA JESZCZE W TYM ROKU

8 lip, 2022 | Człuchów

Jest szansa na remont ulicy Pszenicznej i Rzepakowej w Człuchowie. Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie tego zadania. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obie drogi będą wyremontowane jeszcze w tym roku.

Ulice Pszeniczna i Rzepakowa to trakty położone w południowej części Człuchowa, tuż za osiedlem Witosa. Obecnie obie te ulice nie mają utwardzonych nawierzchni. – W ramach tego zadania powstaną nowe, przebudowane drogi. Powstanie sieć kanalizacji deszczowej, sieć elektro – energetyczna z oświetleniem drogowym oraz kanał technologiczny. Nawierzchnię stanowić będzie kostka betonowa – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Przetarg na tę inwestycję ma być rozstrzygnięty jeszcze w tym miesiącu. Ratusz cały czas czeka na oferty od firm budowlanych. Zwycięzca przetargu będzie miał 4 miesiące na wykonanie zadania. Jest ono dofinansowanie ze środków rządowych. Miasto Człuchów pozyskało na tę inwestycję 3 mln złotych w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Aby zamknąć proces budowy dróg na najbardziej uczęszczanych ulicach w tej części osiedla, do przebudowy pozostanie jeszcze tylko ulica Zbożowa. Ratusz będzie aplikował o środki rządowe na to zadanie jeszcze w tym roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content