PRZY SP1 W CZŁUCHOWIE POWSTANIE ZADASZONE BOISKO

4 sty, 2024 | Człuchów

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z budową w Człuchowie drugiego zadaszonego boiska wielofunkcyjnego. Tym razem obiekt powstanie przy Szkole Podstawowej nr 1 na ulicy Średniej. Pierwszy, został zbudowany przy człuchowskim stadionie na ulicy Szkolnej w ubiegłym roku.

Budowa nowego obiektu ma kosztować około 4 mln zł. Miasto Człuchów otrzymało już na ten cel rządowe dofinansowanie w wysokości 2,8 mln. Są to środki z Ministerstwa Sportu przyznane pod koniec ubiegłego roku w ramach Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.

Obiekt będzie służył przede wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej nr 1. Obecnie placówka dysponuje tylko jedną i do tego małą salą gimnastyczną. Nowy obiekt będzie uzupełnieniem infrastruktury sportowej. – Dla szkoły będzie to kolosalna zmiana, ponieważ uczniowie będą mogli bez wychodzenia na zewnątrz przejść do nowej hali sportowej. Obecnie młodzież przemieszcza się na obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji na ulicę Szkolną. Te wędrówki uczniów nie są ułatwieniem do prowadzenia zajęć. Dzięki nowej hali wyeliminujemy też czas, który uczniowie i nauczyciele tracą na przemieszczanie się pomiędzy obiektami – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Nowa hala będzie miała 800 metrów kwadratowych powierzchni. – Obiekt będzie ogrzewany zimą i klimatyzowany latem. Oprócz boiska wielofunkcyjnego wewnątrz znajdzie się także mobilna strzelnica laserowa na minimum cztery stanowiska, trybuny i zaplecze szatniowo – sanitarne – dodaje burmistrz. W ramach tego samego zadania zakupiona będzie też mobilna scena, którą będzie można rozkładać wewnątrz hali. Przy obiekcie powstaną też nowe miejsca parkingowe.

Prace związane z przygotowaniem projektu i pierwszymi robotami ziemnymi powinny ruszyć jeszcze w tym roku. Ratusz zakłada, że hala będzie gotowa w roku 2025.

 

 

wizualizacja: UM w Człuchowie

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content