PRZY CZŁUCHOWSKIEJ PLAŻY POWSTANIE NOWA STREFA GASTRONOMICZNA

5 mar, 2024 | Człuchów

Food court, a w nim osiem mini restauracji i barów z różnych stron świata. Taki pomysł ma inwestor, który buduje nowy obiekt przy plaży miejskiej nad Jeziorem Rychnowskim. Wszystko ma być gotowe jeszcze przed wakacjami.

Obiekt powstaje w miejscu, gdzie już kiedyś funkcjonowała restauracja. Jest jednak budowany od podstaw. Będzie to mini food court, czyli hala gastronomiczna, wewnątrz której będą działały mniejsze restauracje.

Da to możliwość spróbowania w jednym miejscu wielu kuchni. Będzie tam siedem konceptów gastronomicznych plus ósmy bar. Co do konceptów, to na pewno będzie kuchnia włoska, będzie grill bar, na pewno będzie strefa z tak zwanym burgerem i kebabem, na pewno będzie zapiekanka rzemieślnicza – wylicza Piotr Staszków, właściciel powstającego food courtu.

Nowa inwestycja będzie kolejną atrakcją człuchowskiego kompleksu wypoczynkowego. Od lat działa tam już m.in. park wodny, park linowy, pole do minigolfa i wypożyczalnia sprzętu pływającego. W ubiegłym roku rozbudowano też strefę sportową – powstały dwa nowe boiska. Na campingu urządzono również nowe miejsca postojowe. Baza noclegowa powiększyła się o dwa domki i dziewięć apartamentów. Modernizacja kompleksu turystycznego wciąż trwa.

 

 

grafika: UM w Człuchowie (wizualizacja)

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content