PRZEKAŻ 1 PROCENT DLA WANDZINA

2 lut, 2018 | Przechlewo

Podatnicy rozliczający swoje zeznania roczne mogą przekazać 1 procent podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Jedną z takich instytucji jest Ośrodek Eko-Szkoła Życia w Wandzinie. W tym roku placówka chce przekazać pozyskane w ten sposób środki na wymianę wyposażenia na prowadzonym przez nią oddziale opiekuńczo – leczniczym.

Eko-Szkoła Życia w Wandzinie od ponad 25 lat zajmuje się terapią osób uzależnionych. Dodatkowo ośrodek prowadzi Zakład Opiekuńczo – Leczniczy. Trafiają tam nie tylko osoby w podeszłym wieku, ale także niepełnosprawni i pacjenci na przykład z chorobą Alzheimera. Na dwóch oddziałach (starym i nowym) przebywa łącznie prawie 90 osób. Ich leczenie finansowane jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Sam ośrodek jednak, musi utrzymać się sam. Robi to głównie dzięki sponsorom i ludziom dobrej woli.

Teraz potrzeba wymienić sprzęt na tak zwanym starym oddziale opiekuńczo – leczniczym. Są to przede wszystkim o łóżka, materace i szafki, które pamiętają jeszcze lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku. Nie chodzi o zakup nowych zestawów, bo te są bardzo drogie. „Chcemy kupić sprzęt używany, ale w dużo lepszym stanie” – mówi Donat Kuczewski, dyrektor Eko-Szkoły. Na operację wymiany sprzętu potrzeba ponad 100 tysięcy złotych.

Jeden procent podatku można przekazać wpisując w swoim zeznaniu podatkowym numer KRS ośrodka: 0000169232

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content