PROMOCJA ALBUMU „CZŁUCHOWIANIE” – ZAPROSZENIE

24 lut, 2024 | Człuchów

Gotowa jest już druga część albumu „Człuchowianie”. To zbiór fotografii przedstawiający mieszkańców miasta w trakcie pracy, w życiu codziennym i podczas uroczystości miejskich i rodzinnych. Zdjęcia pochodzą z okresu od 1945 do 2020 roku. Wszystkie one zostały dostarczone przez mieszkańców.

Pierwszy, podobny album ukazał się w roku 2018. Obejmował on fotografie z lat 1945-2015. Spotkał się on z tak dużym zainteresowaniem, że zapadła decyzja o wydaniu drugiego, podobnego albumu, lecz tym razem obejmującego okres od 1945 do 2020 roku. Zdjęcia do albumu udostępniali sami mieszkańcy, dzięki czemu uzbierała się ich pokaźna kolekcja.

– Mogę zdradzić, że książka ma ponad 200 stron, składa się z 8 rozdziałów, a mieszkańcy obecni  i byli, dostarczyli aż 1397 zdjęć. Prezentują one ich codzienność, wydarzenia zwykłe i niezwykłe, sukcesy i pasje. Myślę, że będzie to kolejna sympatyczna podróż historyczna do minionych lat, pełna wspomnień i sentymentalnych westchnień – zapowiada Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Prace nad albumem trwały trzy lata. Jego promocja odbędzie się już we wtorek (27.02) o godzinie 16.00 w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie. Będzie ona połączona z uroczystościami rocznicowymi, związanymi z 79. rocznicą powrotu Człuchowa do Polski. Poprzedzi ją wykład historyczny Arkadiusza Kamińskiego pn. Dwa powroty Człuchowa do Polski, a wcześniej, o godzinie 15.30, przed pomnikiem na Placu Bohaterów, odbędzie ceremonia złożenia kwiatów. Całość zakończy się koncertem pt. „Niepodległość w piosence” w wykonaniu Chóru Euforia.

 

grafika: UM w Człuchowie

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content