PROJEKT BUDŻETU NA ROK 2021

30 lis, 2020 | Człuchów

59 milionów złotych zarówno po stronie dochodów jak i wydatków – tak ma wyglądać przyszłoroczny budżet Miasta Człuchowa. Znany jest jego projekt. Teraz pochylą się nad nim radni. Pod koniec tego roku odbędzie się głosowanie w tej sprawie.

Przyszłoroczny budżet będzie adekwatny do czasów jakie teraz panują” – zapowiada Urszula Stupałkowska, Skarbnik Miasta Człuchowa. Zakłada on zrównoważenie dochodów i wydatków. Jest także szansa na to, że po zamknięciu obecnego roku budżetowego, na rok przyszły nie będzie trzeba zaciągać żadnych nowych kredytów.

Na inwestycje wstępnie zaplanowano 3,2 mln zł. „Kwota ta może się jednak zmienić, gdyż wciąż czekamy na decyzje o dofinansowaniach w ramach inwestycji drogowych i sportowych” – zastrzega Stupałkowska. Niezależnie od tego, w planach człuchowskiego samorządu są między innymi: przebudowa sięgacza na ul Leśnej, przebudowa skrzyżowania Wojska Polskiego – Kasztanowa, termomodernizacja kamienic (Słowackiego 16 oraz Felczaka 1), rozbudowa monitoringu miejskiego, remont pokoi w Domu Sportowca przy ul. Szkolnej oraz budowa placu zabaw przy ul. Sikorskiego.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content