PROGRAM WYMIANY PIECÓW GRZEWCZYCH – BĘDĄ DOPŁATY

10 kwi, 2017 | Człuchów

Ponad 5 tysięcy złotych dofinansowania na zakup i wymianę pieca centralnego ogrzewania, mogą otrzymać mieszkańcy Człuchowa. Miasto uruchomiło program dopłat, zachęcający do pozbycia się starych, węglowych i nieekologicznych pieców grzewczych.

Z funduszy mogą skorzystać zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i wspólnoty mieszkaniowe. Zainteresowani muszą do dnia 27 kwietnia złożyć odpowiedni wniosek w człuchowskim Ratuszu. Formularz i zasady przyznawania środków są dostępne na stronie internetowej www.czluchow.eu

„Poprzez system dopłat chcemy zachęcić mieszkańców do tego, aby swoje piece węglowe, zastąpili kotłami na olej opałowy lub gaz” – mówi Dagmara Husarek z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Wymiana pieców ma się także przyczynić do ograniczenia emisji szkodliwych substancji wydobywających się do atmosfery. Właściciele domów jednorodzinnych mogą starać się o dotację w wysokości do 35 procent wartości zakupu i wymiany pieca, nie więcej jednak niż 5750zł. Wspólnoty mieszkaniowe mogą dostać nawet do 33 tysięcy złotych, pod warunkiem, że w swoim budynku wielorodzinnym zlikwidują piec węglowy i podłączą się do ciepłowni miejskiej. Wnioski są przyjmowane na bieżąco.

 

 

fot: UM w Człuchowie

Czytaj cały artykuł
Skip to content