Jest szansa na kolejny parking w Przechlewie. Tym razem miejsca postojowe zostaną utworzone na ulicy Jeziornej. Samorząd stara się o dofinansowanie na tę inwestycję.

Dodatkowe pieniądze miałyby pochodzić z programu Aktywne Sołectwo. Są to środki, którymi dysponuje Urząd Marszałkowski. Jeżeli dotacja zostanie przyznana, prace ruszą jeszcze przed sezonem, a wszystko będzie gotowe w kilkanaście dni.

„To ważne miejsce dla mieszkańców i turystów. Ulica Jeziorna to trakt prowadzący do jednego z 33 jezior znajdujących się na terenie naszej gminy. To miejsce w centrum Przechlewa, chętnie odwiedzanie nie tylko przez mieszkańców, ale także turystów” – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Jedną z zasad programu Aktywne Sołectwo jest przedstawienie wkładu własnego w realizowaną inwestycję. W tym przypadku jego niepieniężną formą będzie praca mieszkańców miejscowości. Zgodnie z ustaleniami, to właśnie przechlewianie przygotują  teren pod parking i pomogą w niespecjalistycznych pracach budowlanych.

fot. UG Przechlewo