POSTĘP PRAC NA INWESTYCJACH DROGOWYCH

12 sie, 2021 | Człuchów

Lawendowa, Wyszyńskiego, Kościuszki, Racławicka i Bema, to ulice miejskie w Człuchowie na których prowadzone są obecnie prace remontowe. Większość z nich zakończy się jesienią tego roku. Wszystko ma kosztować prawie 9 milionów złotych. 6,6 mln stanowią rządowe dofinansowania.

Duży postęp prac widać między innymi na ulicy Lawendowej. Prace ruszyły tam nieco ponad miesiąc temu, a już widać pierwsze jej efekty. – Wykonana została już główna sieć kanalizacji deszczowej, rozpoczęto także prace związane z układaniem kostki polbrukowej, trwają także prace związane z utwardzeniem ścieżki rowerowej oraz chodników – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. Wszystko miało być gotowe w listopadzie tego roku. Jest szansa, że prace zakończą się szybciej.

Z kolei na części ulicy Kościuszki i Racławickiej wylewany jest już beton asfaltowy. Na pozostałych odcinkach trwa jeszcze budowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia drogowego. Docelowo powstaną tam także chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe z kostki polbrukowej. Jest szansa, że i ta inwestycja zakończy się wcześniej niż w listopadzie.

Prace drogowe trwają także na ulicy Bema. Tam termin zakończenia prac zaplanowany jest na kwiecień przyszłego roku. Na miejscu trwają teraz prace związane z budową kanalizacji deszczowej.

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

default

default

default

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content