POSTĘP PRAC NA INWESTYCJACH DROGOWYCH

28 cze, 2023 | Człuchów

Już na początku lipca można się spodziewać oficjalnego otwarcia ulicy Skrzetuskiego w Człuchowie. To największa tegoroczna inwestycja drogowa w mieście. Będzie ona kosztowała ponad 8 milionów złotych. 90 procent wartości tego zadania to pozyskane przez Miasto Człuchów dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.

Wszystko jest już prawie gotowe. Trwają już odbiory techniczne – zapewnia Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. – Ta inwestycja niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców ulicy Skrzetuskiego, a także poprawi komfort ich życia. Poprawi ona też komunikację całego miasta, bowiem w przypadku jakiegoś wypadku lub awarii na Wojska Polskiego, tą ulicą można znakomicie wykonać objazd w kierunku ulicy Sienkiewicza i Jerzego z Dąbrowy – dodaje Kowalczyk.

Drugą realizowaną aktualnie inwestycją drogową jest budowa przejścia dla pieszych oraz fragmentu chodnika na ulicy Jerzego z Dąbrowy. – Jest to inwestycja realizowana na wniosek mieszkańców. Chodzi o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zmierzającej do szkół i na zajęcia z rejonu ulicy Wiśniowej – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. Nowe przejście zostanie zbudowane w miejscu, gdzie przekroczenie ulicy będzie najbardziej bezpieczne. Zadanie to ma kosztować niespełna 50 tysięcy złotych. Wszystko ma być gotowe najpóźniej w sierpniu.  

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Budowa chodnika i przejścia dla pieszych na ul. Jerzego z Dąbrowy w Człuchowie

Budowa ulicy Skrzetuskiego w Człuchowie

Budowa ulicy Skrzetuskiego w Człuchowie

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content