Kolejne przejścia dla pieszych w Człuchowie zyskują dodatkowe oświetlenie. Ratusz kończy właśnie montaż lamp, które w nocy punktowo doświetlają takie miejsca. Dzięki temu rozwiązaniu, po zmroku pieszy jest dużo lepiej widoczny dla kierującego pojazdem.

Doświetlenie popularnych „zebr” poprawia bezpieczeństwo pieszych. Miejsce w którym przechodzą oni na drugą stronę jezdni jest w nocy doskonale widoczne już z daleka. Człuchowski Ratusz podjął decyzję, że w pierwszej kolejności lampy zostaną zamontowane na przejściach przy najbardziej ruchliwych trasach. Dotyczy to w szczególności przebiegających przez miasto dróg krajowych nr 22 i 25. To jednak nie koniec tego typu inwestycji.

„Doświetliliśmy również ścieżkę rowerową od skrzyżowania z ulicą Wołodyjowskiego do przejazdu kolejowego” – mówi Piotr Ciechacki z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Niebawem system oświetlenia zostanie przedłużony aż do skrzyżowania z osiedlem Rychnowy Przylesie.

Przypomnijmy, że wcześniej nowoczesne lampy LEDowe zostały zainstalowane między innymi na ulicach: Podbipięty, Moniuszki i Lawendowej. Łącznie to ponad 100 punktów świetlnych. Program doświetlenia ulic, przejść dla pieszych oraz ścieżek rowerowych jest finansowany wspólnie przez Urząd Miejski w Człuchowie i spółkę Energa. Ma on kosztować około 600 tysięcy złotych.

fot. serwissamorzadowy.eu