POMORSKI PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

19 maj, 2016 | Człuchów

Jeszcze nieco ponad tydzień pozostało do zamknięcia listy zgłoszeń uczestników, tegorocznej edycji Pomorskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Imprezę po raz kolejny organizuje Miejski Dom Kultury w Człuchowie oraz Stowarzyszenie Pro Kultura. Zgłoszenia będą przyjmowane do 27 maja (piątek). Sam konkurs odbędzie się w dniach 4 i 5 czerwca w Człuchowie.

Impreza jest adresowana do dzieci i młodzieży szkolnej. Młodzi wokaliści będą rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI. gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. „Uczestnikami naszego konkursu mogą być wszyscy. Nie mamy ograniczeń co do miejsca zamieszkania. Jest to konkurs dla tych, którzy lubią śpiewać” – mówi Miłosz Gawroński, instruktor muzyki w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie. Aby wystąpić w przeglądzie należy przesłać do organizatora wypełnioną kartę zgłoszenia. Dokument wraz z instrukcjami jest do pobrania na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie – http://czluchow.naszdomkultury.pl/

Pomorski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej to najbardziej prestiżowa impreza tego typu w regionie. Co roku biorą w niej udział młodzi wykonawcy, nie tylko z terenu województwa pomorskiego, ale również z kujawsko-pomorskiego, wielkopolski oraz zachodniopomorskiego. Rywalizację konkursową ocenia profesjonalne jury, w skład którego wchodzą gwiazdy estrady lub autorytety muzyczne. Jedną z laureatek konkursu, a późniejszą również jurorką, była obecna gwiazda polskiej sceny – Natalia Szroeder. Konkurs w kategoriach dziecięcych organizowany jest już po raz 22. W kategoriach młodzieżowych rywalizacja będzie prowadzona po raz 2.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content