POLISH BOOGIE FESTIVAL 2016 [GALERIA]

29 lip, 2016 | Człuchów

POLISH BOOGIE FESTIVAL – OSTATNIE PRZYGOTOWANIA (info. z dn. 19.07.2016r.)

Już w przyszłym tygodniu w Człuchowie rusza Polish Boogie Festival. To największa tego typu impreza w Europie Środkowej. Człuchów na kilka dni stanie się również światową stolicą boogie!

Polish Boogie Festival to trwający przez kilka dni cykl imprez związanych z okresem, kiedy muzyka boogie była bardzo modna. To lata 40, 50  i 60 ubiegłego wieku. „Na ulicach pojawią się panie w sukienkach w grochy oraz panowie z kolorowymi muszkami i szelkami” – zapowiada Adam Bondarenko, współorganizator imprezy. Całości towarzyszą liczne koncerty, warsztaty i pokazy. Do Człuchowa przyjeżdżają światowe gwiazdy tego nurtu muzycznego. Jest dużo fortepianowego grania, akrobatyki na kontrabasie i tańca. W tym roku na różnych scenach w regionie, wystąpią między innymi: B.B & The Blues Shacks – laureaci nagrody Grammy, Jerry’s Fingers, Hot Lips, BlueBerry Hill, Lasse Jensen, Burnin’ Hearts, Rollin` Rocketeers, Dale Rocka and The Volcanoes oraz gospodarze Boggie Boys. Będzie też zlot starych pojazdów oraz uliczne wyścigi cafe racer`ów, na 1/4 mili. Całość dopełnią pokazy i warsztaty PinUp. Zapowiedzią tegorocznych wydarzeń będzie koncert, który odbędzie się w Galerii Brama Pomorza w Lipienicach już w niedzielę – 24 lipca. Na miejscu będzie muzyka, taniec oraz mini kurs stylizacji. Będą też zabytkowe motocykle. Wydarzenia towarzyszące imprezie będzie można oglądać również w Debrznie (27 lipca) oraz na Stacji Paliw „Canpol” w Sieroczynie (28 lipca). W piątek i sobotę (29 i 30 lipca) koncerty odbywać się będą już tylko w Człuchowie. Centrum festiwalowym będzie Polana Rodzinna w Lasku Luizy – to część Parku Miejskiego znajdująca się za murami obronnymi Zamku Krzyżackiego w Człuchowie. Gościem specjalnym festiwalu będzie znany aktor – Stefan Friedmann. Na część wydarzeń wstęp jest wolny. Bilety obowiązują jedynie na koncerty w dniach 28, 29 i 30 lipca. Są one do nabycia w sekretariacie MDK w Człuchowie oraz poprzez platformę www.bilety24.pl. Informacje o cenach i szczegóły imprezy: http://www.polishboogie.com. Polish Boogie Festival organizowany jest w Człuchowie już po raz 12.

 

 

 

WYSTARTOWAŁ XII POLISH BOOGIE FESTIVAL  (info z dn. 29.07.2016r.)

Miłośnicy boogie woogie, rockabilly i rock & rolla – muszą przyjechać do Człuchowa. Ruszył tam Polish Boogie Festival. Jest on organizowany już po raz 12. Obecnie to największa tego typu impreza w Europie.

Polish Boogie Festival to nie tylko koncerty. To także mnóstwo imprez towarzyszących, tworzących klimat lat 40, 50 i 60 ubiegłego wieku. „Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Z roku na rok jest nas coraz więcej. Publiczność przychodzi całymi rodzinami” – mówi Bartłomiej Szopiński, dyrektor artystyczny festiwalu. Część imprez, zapowiadających wydarzenie już za nami. Najwięcej jednak dziać się będzie dzisiaj i jutro. Dzisiaj (tj. piątek 29.07) już od 10.30 na Polanie Rodzinnej w człuchowskim Lasku Luizy – rusza miasteczko festiwalowe. W programie między innymi: warsztaty taneczne, stylizacje retro, retro tatuaże oraz wystawa motocykli z epoki. Koncerty i pokazy taneczne rozpoczną się o godzinie 20.00. Wystąpią między innymi: B.B & The Blues Shacks (Niemcy), Jerry’s Fingers (Polska), Hot Lips (Polska) oraz tancerze z grupy SwingStep (Polska). O 23.00 rozpocznie się otwarty jam session. W sobotę (30.07) przez cały dzień również działać będzie miasteczko festiwalowe. Ponadto o 11.00 na ulicy Jerzego z Dąbrowy w Człuchowie, odbędą się wyścigi Cafe Racerów, czyli zabytkowych motocykli. Koncerty na Polanie Rodzinnej ruszą o 19.00. Na scenie wystąpią: Lasse Jensen (Dania), Burnin’ Hearts (Polska), Rollin` Rocketeers (Niemcy), Dale Rocka and The Volcanoes (Włochy) oraz gospodarze Boggie Boys (Polska). Podobnie jak w piątek, będą też tancerze z SwingStep oraz nocne jam session. Część wydarzeń jest biletowana. Informacje o cenach biletów i szczegóły imprezy na: http://www.polishboogie.com

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content