PODSUMOWANIE ROKU 2020 W CZŁUCHOWSKIM SAMORZĄDZIE

31 gru, 2020 | Człuchów

To był dobry rok dla człuchowskiego samorządu – tak podsumowuje mijające 12 miesięcy Burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło. Na inwestycje wydano prawie 15 milinów złotych. W przyszłym roku na ten cel zaplanowano ponad 10 milionów.

Spore wydatki majątkowe, przy 60 milionowym budżecie miasta, to dobra wiadomość. Samorząd pozyskuje dużo dofinansowań zewnętrznych, dzięki którym możliwe jest realizowanie dużych inwestycji. W mijającym roku zakończono między innymi remont dworca kolejowego, modernizację Miejskiego Domu Kultury, czy rozdział kanalizacji miejskiej na deszczową i sanitarną.

Zadłużenie miasta wynosi 31 procent, co daje spory margines bezpieczeństwa. Miasto może dalej inwestować – zapewnia Ryszard Szybajło, burmistrz Człuchowa. „Nasza kondycja finansowa nie jest zła. Jeśli chodzi o inwestycje to tutaj nie ma żadnego zagrożenia. Jeżeli będą spływać dotacje z rządu i środków unijnych, to jesteśmy w stanie prawie że każdą sumę przetrawić w naszym budżecie i znaleźć też własne środki” – dodaje Szybajło.

W przyszłym roku priorytetem w inwestycjach będzie przebudowa dróg. Miasto wpisało w swój plan naprawę ośmiu ulic osiedlowych. Zmodernizowany ma być także kompleks sportowy przy ulicy Szkolnej. Na powyższe zadania Gmina Miejska otrzymała dofinansowania z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content